نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: امسال کنکور دارم :)

2480
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47194
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

امسال کنکور دارم :)

سلام و درود
    بچه ها راستش من امسال قراره کنکور بدم و به شدت استرس دارم . با دیدن حجم درسها عصبی میشم و استرس مانع میشه که درسمو خوب و کامل بخونم
    با توجه به مجازی بودن کلاسها سال های پایه ایمو سر سری گذروندم... همین باعث میشه به استرسم افزوده بشه .. گاهی اوقات پلک چشمم احساس میکنم میپره و دل درد های عصبی میگیرم .. هرچقدر سعی میکنم به خودم آرامش بدم نمیشه .. اعتماد به نفس توی زمینه درسی ندارم و احساس میکنم همه همکلاسی هام از من بهترن . (قبل از کرونا توی همه زمینه ها بهترین شاگرد مدرسه بودم)
    اگه بحث استرس رو هم کنار بگذاریم ، موقع درس خوندن به شدت سردرد میگیرم و نمیتونم بیشتر از ۴۵ مین روی صندلی بشینم . (عینکی هستم و نمره چشمم رو هم اخیرا چک کردم تغییر نکرده) .
    در کل به ساعات مطالعه طولانی عادت ندارم و روش های برنامه ریزی رو هم بلد نیستم . شرایط مشاور گرفتن رو هم ندارم . لطفا راهنماییم کنین . (رشتم هم ریاضیه)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : امسال کنکور دارم :)

سلام به شما دوست عزیز
    خب بله اگر بخواهید این حجم از کتاب را یک دفعه مطالعه کنید نه شدنی هست و در کنار اینکه اضطراب زیادی هم به دنبال دارد اما اگر طبق برنامه و با هدف پیش بروید هم شدنی هست و هم اینکه قرار نیست یک روزه تمام شود و حجم انتخاب با طرفیت شما برابر هست و این اضطراب را کاهش می دهد.
    حب مین زمان مناسبی برای مطالعه و تمرکز هست و در این میان نیاز است که شما برای تایم بعدی مطالعه مقداری استراحت کنید مثلا دقیقه استراحت و انجام کارهای دیگی که دوست دارید و به آنها علاقه دارید و بعد بازگشت مجدد به درس خواندن .
    قرار نیست که ناگهانی همه چیز تغییر کند پس در مسیر پیش رفت با کمک مشاور تحصیلی بهتر است متناسب با شرایط درسی و حتی در نظر گرفتن همین بی توجهی های که در این دو سال بیان می کنید یک برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید در زمان فعلی در شرایط بهتری در این یک سال برای کنکور آماده شوید .
    تمرکز بر گذشته هیچ کمکی به شما نمی کند چون تمام شده است و نیاز است ا آن به عنوان یک تجربه استفاده کنی و مسیر رشدی خودت را سپری کنید . در کنار اینکه با تقسیم کردن و بدون سرزنش کردن خودت می توانی شرایط بهتری را به مرور تجربه کنی و حتی اگر افت عملکردی هم وجود دارد بدون سرزنش عمل درونی و بیرونی آن را بررسی کنی و با رفع آنها در روزهای بعد عملکرد خودت را افزایش بدهی .
    اما اگر میزان اضطراب شما زیاد باشد و باعث کاهش عملکرد شما شود نیاز است که حتما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47399
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : امسال کنکور دارم :)

واو تو دقییییقا عین پارسال منی یعنی سردرد و دلدرد و هزارتا چیز دیگه و پایه ضعیف و بی برنامگی و هزااارتا چیز دیگه
    ببین منم دقیقا همین بودم اصلا فکر میکردم کنکور برای امثال من نیست . مردم چندساله میخونن بعد منی که ضعیفم چیکار کنم؟! باید ول کنم بشینم تو خونه ...خدایی همین فکرو میکردم :/ همکلاسیام نصفشون تراز بالای 6700 اینا بودن یعنی خرخون به تمام معنا!! بعد مبدونی چی شد؟ پارسال سعیمو کردم در عین ناامیدی و فکرای بیخود و هزارتا چیز دیگه اونقدرررر اعصابم خورد بود مدرسه و ازمونا رو ول کردم اخرش وقتی به خودم اومدم که واقعا باید بخونم ک دیر شده بود کلا سه ماه وقت داشتم اوووون همه چیزی که بلد نبودمو یاد بگیرم حالا امتحان نهایی ها بماند. خودمو کشتم ولی خب وقت نبود برای مسلط شدن . سر کنکورم کلی استرس گرفتما چون نخونده بودم خب ...اصلا شکمم تیر میکشید سرم گیج میرفت ...اخرش جواب اومد 3200...فکر کن منی که هیچی بارم نبود 3000 اوردم!!!! حالا فکرشو بکن اگه درس میخوندم اگه زودتر میخوندم اگه ازمون میدادم اگه با برنامه میرفتم جلو اگه خلاصه داشتم از درسا فکر کن چی میشد! الان من پشت موندم چون دیدم بهترم میشد باشه. توام میدونم درسات زیاده میدونم سخته میدونم زودزود حالت میگیره ولی تلاشتو بکن اگه طولانی نمیتونی بخونی اول ببین چقدر در حالت عادی میخونی بعد اون ساعتو چند روز حفظ کن بعدش هر چند روز یه بار یک ربع بیشتر بخون تا ریز ریز عادت کنی اروم اروم ساعتت میره بالا تو درستم پیشرفت میکنی

پ.ن: نصف اون تراز 6700 ها موندن پشت خخخخ یه سریشون 20 هزار اوردن تو کنکور حالا قضیه چی بود خدا میدونه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد